Plan przygotowań kadry do ME.

Reprezentacja Polski seniorów w koszykówce na wózkach przygotowuje formę na Mistrzostwa Europy, które odbędą się 19.06-01.07 na Teneryfie w Hiszpanii. W tym roku wyjątkowo kadra ma niewiele czasu na wyszlifowanie formy startowej ponieważ rozrywki ligowe w Europie, kończą się dopiero w maju. Na zgrupowanie będą docierać kolejni zawodnicy, którzy zakończyli ligowe zmagania w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji i Turcji. Reprezentację poprowadzi wybitny trener Piotr Łuszyński oraz asystent Arkadiusz Chlebda. W przygotowaniach weźmie udział szeroka 16 osobowa kadra, z niej sztab szkoleniowy wybierze 12 zawodników, którzy powalczą o jak najlepsze miejsce w ME oraz kwalifikację do Mistrzostw Świata w Niemczech w 2018 roku. O jak najlepszą organizację przygotowań zadba menadżer Wojciech Makowski. Zdrowie zawodników oraz ich profesjonalna odnowa biologiczna pozostanie w rękach fizjoterapeutów: Radosława Krowiak i Jakuba Białka. Naprawa i konserwacja wózków to mocna strona naszego zasłużonego mechanika Mirosława Filipskiego.

Terminarz kadry:

10-17.05 zgrupowanie w AQUA Zdrój Wałbrzych

20-24.05 zgrupowanie w AQUA Zdrój Wałbrzych razem z reprezentacją Niemiec

24-27.05 Międzynarodowy Turniej w Szwajcarii, Notwill

28-31.05 zgrupowanie w AQUA ZDRÓJ Wałbrzych razem z reprezentacją Holandii.

1-4.06 II Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Wałbrzycha

8-11.06 Międzynarodowy Turniej w Holandii

15.06-18.09 zgrupowanie w kompleksie sportowym w Kleszczowie

19.06-01.07 ME Hiszpania, Teneryfa

W ramach przygotowań Reprezentacja Polski zagra kilka mocno obsadzonych turniejów. W Szwajcarii zmierzy się z reprezentacją Niemiec, Francji i Szwajcarii. Na turnieju w holenderskim Almere spotka się na parkiecie z reprezentacją Holandii i Niemiec. W ośrodku sportowym AQUA Zdrój na początku czerwca odbędzie prestiżowy II turniej o Puchar Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Polacy sprawdzą swoją formę z medalistami Igrzysk Paraolimpijskich z Rio – Wielką Brytanią i Hiszpanią oraz równie mocną reprezentacją Holandii. Na to wydarzenie zapraszamy wszystkich kibiców basketu.

Na Mistrzostwach Europy Polacy trafili do grupy A i zmierzą się z ekipami: Hiszpanii, Holandii, Włoch, Szwajcarii i Francji.

Terminarz meczów na ME:

22 czerwiec 13.15 HOLANDIA – POLSKA

23 czerwiec 13.15 POLSKA – HISZPANIA

24 czerwiec 20.00 POLSKA – SZWAJCARIA

25 czerwiec 13.15 FRANCJA – POLSKA

26 czerwiec 12.15 POLSKA – WŁOCHY

27 czerwiec ćwierćfinały

28 czerwiec półfinały

30 czerwiec finały

Polską reprezentację będzie można dopingować za pośrednictwem kanału live stream, który zostanie podany przed rozpoczęciem ME.